פיליפינים                                

עיר בירה: מנילה

שפה: טגאלו, אנגלית

איים מרכזיים (תיירותית): לוזון, סבו, פלאוואן, בורקאי,

שטח:300,000 קמ"ר (פי 13 מישראל)

אוכלוסייה: 101 מיליון

הוצאה חודשית לתרמילאי הממוצע: 5000 – 6000 שקל לאדם- תלוי ברמת המלונות, וכמות האטרקציות. מומלץ תמיד לטייל עם עוד מישהו כי כל המחירים הם זוגיים.

עונה אידיאלית: האקלים בפיליפינים הוא טרופי – חם ולח כל ימות השנה. נוטים לחלקו לשתי עונות: העונה היבשה (נובמבר-יוני) והעונה הרטובה (יוני-נובמבר). הזמן הטוב ביותר לטייל בו הוא מתחילת דצמבר ועד סוף מאי (כאשר החודשים דצמבר ואפריל נחשבים לעמוסים ביותר), כשטייפונים אינם פוקדים את המדינה. בחופשות חג המולד וחג הפסחא המדינה כולה בתנועה ועלולה להיווצר בעיה בהשגת מקומות ישיבה בתחבורה הציבורית ובמקומות הלינה ברחבי המדינה.

מטבע: פזו (שקל אחד = 1 פזו בערך)

אזור זמן: 6 שעות לפני ישראל

גבולות: אין

ויזה:עם הנחיתה בשדה התעופה מקבלים ויזה ל-59 יום (רק ישראלים וברזילאים מקבלים ל-59 יום, כל שאר המדינות מקבלות ל-21 יום- נצלו את זה)- לא עולה כסף

מעברי גבול קרקעיים עיקריים: אין

חיסונים:

המקומות הכי מתויירים:צפון לוזון (הר טאאל), סבו – (צלילות), מלפסקווהבוהול- ( פנגלאו, ואנדה), קמיגן, פלאוון (אל נידו), קורון, האי אפו (צלילות).

 

תחבורה:התחבורה המועדפת בין האיים היא בטיסות- חשוב לנסות ולתכנן מראש את הטיול בפיליפינים ולהזמין את הטיסות מראש. ישנן 4 חברות תעופה פיליפיניות ומחירי הטיסות הם בסביבות 20-60$. אין טיסות רבות ולכן כדאי להזמין מוקדם כי יתכן ולא יישארו מקומות. חשוב לדעת שטיסות רבות בפיליפינים נדחות חדשות לבקרים מסיבות מזג אוויר שונות- כתוצאה מכך יש לקחת מרווחי בטיחות לפני טיסות מחוץ למדינה ואירועים חשובים. בין איים קרובים ניתן לשוט בסירות או בספינות- כמעט בכל מקום מתוייר בפיליפינים יש סוכנויות נסיעות בהן אפשר לקנות כרטיסים לספינות- ישנן ספינות לילה שמקבלים בהן מיטה. בתוך האיים התחבורה העיקרית היא אוטובוסים מקומיים שעולים כמה עשרות פזו. האוטובוסים עוצרים בכל מקום שבו תחכו על הכביש, בלי להתייחס לתחנות.