מאז קום המדינה הידידה הטובה ביותר של ישראל היא ארצות הברית ללא ספק. לצד עליות ומורדות המדינות תמיד ידעו למגר משקעים ולצפות פני עתיד, הידידות של ישראל וארצות הברית הן עמוקותֿ.

למרות הידידות הישראלים מחויבים בוויזה:

למרות האמור וחרף היחסים החמים בשונה מאזרחי האיחוד האירופאי על הישראלים חובת קבלת ויזה על ידי השגרירות של ארצות הברית על מנת לבקר את בת בריתנו.

 

העדר בקשת ויזה לאזרחי האיחוד נובע מחוק שחוקק ב-1986 בקונגרס האמריקאיֿ. החוק מאפשר אשרה של 90 יום למטרות שונות, עסקים , ביקורים משפחתיים וכן תיירות.

 

החוק מכליל בתוכו מחזיקי דרכון פורטוגלי, ספרדי , צרפתי , איטלקי, הולנדי, בריטי ועוד רבים..

 

מה מדינת ישראל עושה בנידון ?

 

מדינת ישראל ניסתה בעבר להיכלל באותה רשימה נחפזת של מועדון הפטורים מוויזה אך נענתה בסירוב עקב אי עמידה בתנאי הסף של האמריקנים : היסטוריית סירוב של פחות משלושה אחוז של מבקשי ויזה.

 

מה הפתרון ?

 

יש לנו כמה פתרונות לבעיה זו אחת מהן תקווה שהמצב ישתנה בעתיד, דבר שיש בסיס של ממש לקוות אליו, אך יחד עם זאת טרם קרה חרף העובדה שהנשיא המכהן כיום דנלד טרמפ מזוהה כאוהב ישראל מובהק.

 

הפתרון השני הינו לבקש דרכון אירופאי דרך הסבא הסבתא אמא אבא וכו.. הרבה ישראלים עלו על השיטה והחלו לבקש דרכונים פולנים , רומנים, צרפתיים. כל קשר ולא הקלוש ביותר למדינה כל שהיא מעודד את הישראלים לעשות מאמצים כבירים לקבל אזרחות זרה.

 

עם ישראל ידוע כמטייל סדרתי ברחבי הגלובוס שכן יש מליוני ישראלים המפוזרים ברחבי תבל בין שעזבו את הארץ לטובת מגורים בחו״ל , עבודה, או סתם טיול.

 

הפתרון השלישי צץ לו ב2015 ממקום לא צפוי: פורטוגל וספרד.

 

אז במה מדובר?

 

על גירוש ספרד בטח שמעתם? כן כן זה שקרה לפני 500 שנה תחילה גורשו ספרד, חלק ניכר מיוצאי יהדות ספרד היגרו תחילה לפורטוגל ולאחר מספר שנים המלכה אליזת ישרה קו עם ספרד וגירשה את היהודים מפורטוגל.

 

ברצון להתפייס עם העבר הבעייתי של ספרד ופורטוגל ועם ישראל , פורטוגל וספרד החליטו ב2015 לחוקק חוק המאפשר לצאצי יוצאי מגורשי ספרד לקבל דרכון פורטוגלי וכן דרכון ספרדי.

 

במי מדובר?

 

למעשה מרבית יוצאי עדות המזרח המתגוררים בארץ ובעולם.

 

מה היתרון ואיך קשור דרכון פורטוגלי לוויזה לארצות הברית?

 

דרכון פורטוגלי הוא למעשה דרכון אירופאי, הוא יבטל עבורכם את חובת הוויזה שלכם ויעזור לכם לטייל בעולם יותר בקלות!

 

ממש חלום ישראלי שמתגשם.

מרדכי שאבי מנכ״ל חברת easy nationality שחיבר את המאמר מזמין אתכם לקרוא מאמרים נוספים בנושא באתר החברה:

www.easynationality.com

 

טיול נעים לכולם!