מטיילים רבים נוסעים לחו״ל ונתקלים בשאלה היכן לרכוש ביטוח נסיעות. יש כ"כ הרבה חברות ביטוח, חלקן איכותיות יותר וחלקן פחות.

חשוב לדעת, ביטוח נסיעות לחו״ל הינו מוצר חובה כחלק מרשימת המשימות שלכם לטיול! נכון, מרגיז לשלם כסף על שירות שאולי בכלל לא תצטרכו להשתמש בו, אבל מה קורה אם כן צריך? אשפוז או הטסה רפואית יכולים להגיע לאלפי דולרים במקרה הטוב ואף אחד לא רוצה לשבור את קופת החזיר בגלל שניסינו לחסוך קצת כסף על ביטוח. 

אז איפה באמת משתלם לרכוש ביטוח נסיעות מקיף שיעניק את הכיסויים הדרושים ומצד שני יהיה במחיר הוגן במחיר. 

ניתן לראות כאן פירוט כיסויים של חברות הביטוח המובילות בישראל ולהיעזר בסוכנות הביטוח Safe4You שמעניקה שירות אישי לאורך כל הטיול וזאת ללא עלות נוספת מצידכם כך שאתם רק מרוויחים שירות אקסטרה חשוב. 

למה שווה לרכוש ביטוח באמצעות Safe4You? 

הסוכנות מייעצת איזה סוג ביטוח הכי מתאים בהתאם לאופי הנסיעה, הרכב הנוסעים, מה תקבלו בכל פוליסה של חברת הביטוח כולל הבדלים בין חברות הביטוח. 

הסוכנות עובדת עם 4 חברות הביטוח המובילות ללא אינטרס לאף חברה כך שתמיד תקבלו את כל המידע שקוף ״על השולחן״ ותחליטו יחד עם נציג באיזו חברה לבחור. 

אם זה לא מספיק, בנוסף תקבלו סוכן אישי משלכם בוואצאפ, סיוע בתביעות, בעיות ״בשטחים אפורים״ בביטוח, צ׳אט עם רופא ישראלי מקצועי ביותר [חברות הביטוח מעניקות רק שיחה ולא תמיד זה מסתדר] וכל זאת ללא עלות מצידכם! 
הסוכנות מקבלת עמלה מחברת הביטוח והמחיר זהה בהתחייבות שלהם לכל חברות הביטוח באופן ישיר. 

 באיזו חברת ביטוח לבחור? 

אם מדובר בנסיעה קצרה לאירופה, שימו לב כי הפניקס מעניקה כיסוי לביטול נסיעה חינם בזמן שכל החברות האחרות לוקחת כ-5$ לנסיעה עבור כל מבוטח כך שכבר יש יתרון גדול לפניקס במחיר. 

 יתרון משמעותי לפניקס הינו בכל הקשור לגיל השלישי שם הפניקס מאפשרת לרכוש ביטוח נסיעות במחיר הוגן ביותר! ברוב חברות הביטוח ידרשו מכם מסמכים ואישורים רפואיים לטיסה בזמן שבפניקס באמצעות סוכנות Safe4You תוכלו לרכוש ביטוח בצורה פשוטה וקלה ללא כאבי ראש בגלל הליך שאלון קל ומתקדם. 

 מנגד, ההבדלים במחירים [ברוב המקרים] בנסיעות קצרות לא גדולים מדי ואם נוחות היא שם המשחק מבחינתכם אז פספורטכארד בהחלט היא אופציה נוחה וטובה אם חלילה תצטרכו להפעיל את ביטוח הנסיעות באיחור מזוודה או בהוצאת רפואית כלשהי. 

 

בכל הקשור לטיולים ממושכים [תרמילאים], נושא הכיסוי חשוב והכי חשוב אבל גם המחיר, כל שקל חשוב ויש לשים לב שמגדל והפניקס נחשבות ״להוגנות״ יותר במחיר בכל הקשור לתרמילאים ולכן זו אופציה טובה אם ברצונכם לחסוך מעט כסף בביטוח ועדיין לקבל כיסוי ביטוחי מקיף. פספורטכארד נפלאה ונוחה וישנם למרות המחיר הגבוה כאלו שרואים [ובצדק והזדהות] את הנוחות בזמן טיול ממושך כעניין עיקרי וחשוב ומשלמים יותר על הפוליסה ומקבלים את הכרטיס הנטען הנחשק לטיול. 

 לכל המטיילים [לרוב משפחות] עם אופציה לאתגרי באופן ספונטני, הפניקס מאפשרת לכם להרחיב אתגרי תוך כדי הטיול בהתראה של יום! נוח וקל לסוכן בוואצאפ. 

 ניתן ללחוץ כאן ולקבל פירוט מסודר אודות כל כיסויים של כל חברה ומחירים 

  

הבדלים בין החברות המובילות. 

ברמת הכיסויים חברות הביטוח מגדל, הפניקס, פספורטכארד והראל דומות מאוד בכיסויים, כולן מעניקות כיסויים רחבים להוצאות רפואיות בחו״ל כולל אשפוזים, ניתוחים, בדיקות, תרופות ועוד. 

ההבדל האמיתי הוא בעלות הפוליסה, בהתנהלות בעת צורך בהפעלת הביטוח, זמן החזר כספי וחיתום רפואי שונה בכל חברה בהתאם למצב רפואי של הנוסע.

מגדל 

אין השתתפות עצמית בכלל, איכותית מאוד בהחזרים, כיסויים גבוהים, כיסוי חינם למצלמה, אפשר לבחור אתגרי לפי תאריכים בזמן רכישת הביטוח ומתאים לתרמילאים שיש להם אסתמה בגלל הקלה בחיתום רפואי. 

 

החזר לתביעה רפואית – משלמים מהכיס הפרטי, מצרפים מסמכים רפואיים בתוך אפליקציה ובתוך 24 שעות מקבלים החזר כספי. 

החזר בתביעות ציוד – מגישים מסמכים כולל טופס תביעה לסוכן הביטוח / לחברת הביטוח ובתוך 30 ימים מקבלים החזר. 

הפניקס 

הפניקס מעניקה כיסויים גבוהים במיוחד, המחירים שלהם מנצחים את כל המתחרים והם גם מספקים כיסוי לביטול וקיצור נסיעה חינם. 

 

יתרון אדיר של הפניקס הוא שניתן להרחיב ספורט אתגרי לפי תאריכים גם בזמן השהות בחו״ל וזאת בהתראה של יום אחד בלבד. 

 

חסרון בפניקס – יש לשים לב שבפניקס סכום הכיסוי לציוד במידה ונגנב מכלי רכב ציבורי כמו מונית או אוטובוס נמוך במיוחד והכיסוי עד 300$ בלבד. 

 

בנוסף, מטיילים שלוקחים תרופה רק ללחץ דם משלמים החמרה רפואית בזמן שבמגדל ופספורטכארד אם זו התרופה היחידה שלכם לא משלמים הרחבה רפואית. 

 

החזר בתביעה רפואית – ישנם שתי אפשרויות, אם הלכתם לרופא שעובד עם הפניקס בהסדר, חברת הביטוח תשלם ישירות לרופא ולא תשלמו מכיסכם בכלל, אופציה שניה היא לשלם מהכיס הפרטי ולצרף מסמכים רפואיים + למלא טופס תביעה ומקבלים החזר כספי בתוך 48 שעות עד שבוע ימים. 

 

בתביעות ציוד – מגישים מסמכים כולל טופס תביעה לסוכן הביטוח / לחברת הביטוח ובתוך 30 ימים מקבלים החזר. 

 

פספורטכארד 

חברת הביטוח האהודה והנוחה ביותר בישראל. נחשבת ליקרה אבל מאוד איכותית בגלל פשטות מדהימה בעת צורך להפעיל את הביטוח. 

 

החזר בתביעה רפואית – כרטיס אשראי נטען שמשלם בעת צורך בהפעלת הביטוח. 

 

בתביעות מזוודה – טופס תביעה + מסמכים וההחזר בתוך 14 ימים. יש בתביעת מזוודה 50$ השתתפות עצמית. 

 

הראל 

חברה מעולה אבל לא נחשבת לזולה במיוחד. מתאימה מאוד למטיילים הנוסעים לתחרויות ספורט בינלאומיות בגלל כיסויים ייחודיים. 

 

החזר לתביעה רפואית – משלמים מהכיס הפרטי, מצרפים מסמכים רפואיים בתוך אפליקציה ובתוך 24 שעות מקבלים החזר כספי. 

 

החזר בתביעות ציוד – מגישים מסמכים כולל טופס תביעה לסוכן הביטוח / לחברת הביטוח ובתוך 30 ימים מקבלים החזר. יש בתביעת מזוודה 50$ השתתפות עצמית.